| Attribute | Details |
|---|---|
| Make | LEXUS |
| Model | 6AA-AVE30 |
| Body Type | Sedan |
| Body Color | Red |
| Doors | 4 |
| Seats | 5 |
| Dimensions (L×W×H) | 4.71 m × 1.84 m × 1.43 m |
| Volume (M³) | 12.39 |
| Vehicle Weight | 1,690 kg |
| Gross Vehicle Weight | 1,955 kg |
| Max Loading Capacity | approx. 265 kg |
|
REGULAR
$6 100 000
|
SALE $6 058 000
|
SAVE $42 000
Lexus IS 2020
| Condition | Certified Used |
| Body | Sedan |
| Make | Lexus |
| Model | IS |
| Mileage | 47,000kmmi |
| Year | 2020 |
| Exterior Color | RED |
| Interior Color | RED |
EXTRA FEATURES
CONTACT US
Contact Information
This vehicle has been inspected by an authorized Mercedes-Benz dealer or service partner and includes additional services.
LOCATIONLavington, Nairobi-Kenya
PHONE:0738905790
EMAIL:SALES@CARBUY.KE
FINANCING CALCULATOR
Monthly Payment
Total Interest Payment
Total Amount to Pay
|
REGULAR
$6 100 000
|
SALE $6 058 000
|
SAVE $42 000
| Condition | Certified Used |
| Body | Sedan |
| Make | Lexus |
| Model | IS |
| Mileage | 47,000kmmi |
| Year | 2020 |
| Exterior Color | RED |
| Interior Color | RED |