| Attribute | Details |
|---|---|
| Make | LEXUS |
| Model | DAA-AVE30 |
| Body Type | Sedan |
| Body Color | White |
| Doors | 4 |
| Seats | 5 |
| Dimensions (L×W×H) | 4.68 m × 1.81 m × 1.43 m |
| Volume (M³) | 12.11 |
| Vehicle Weight | 1,680 kg |
| Gross Vehicle Weight | 1,955 kg |
| Max Loading Capacity | approx. 275 kg |
|
REGULAR
$5 000 000
|
SALE $4 940 000
|
SAVE $60 000
Lexus IS 2020
| Condition | Certified Used |
| Body | Sedan |
| Make | Lexus |
| Model | IS |
| Mileage | 124,000kmmi |
| Year | 2020 |
| Exterior Color | WHITE |
| Interior Color | Black Leather |
EXTRA FEATURES
CONTACT US
Contact Information
This vehicle has been inspected by an authorized Mercedes-Benz dealer or service partner and includes additional services.
LOCATIONLavington, Nairobi-Kenya
PHONE:0738905790
EMAIL:SALES@CARBUY.KE
FINANCING CALCULATOR
Monthly Payment
Total Interest Payment
Total Amount to Pay
|
REGULAR
$5 000 000
|
SALE $4 940 000
|
SAVE $60 000
| Condition | Certified Used |
| Body | Sedan |
| Make | Lexus |
| Model | IS |
| Mileage | 124,000kmmi |
| Year | 2020 |
| Exterior Color | WHITE |
| Interior Color | Black Leather |