| Attribute | Details |
|---|---|
| Make | LEXUS |
| Model | 6AA-ZWA10 |
| Body Type | Hatchback |
| Body Color | Pearl |
| Doors | 5 |
| Seats | 5 |
| Dimensions (L×W×H) | 4.36 m × 1.77 m × 1.46 m |
| Volume (M³) | 11.22 |
| Vehicle Weight | 1,380 kg |
| Gross Vehicle Weight | approx. 1,760 kg |
| Max Loading Capacity | approx. 380 kg |
|
REGULAR
$5 200 000
|
SALE $5 174 000
|
SAVE $26 000
Lexus CT 2021
| Condition | Certified Used |
| Body | Hatchback |
| Make | Lexus |
| Model | CT |
| Mileage | 22,600kmmi |
| Year | 2021 |
| Exterior Color | PEARL |
| Interior Color | Grey |
EXTRA FEATURES
CONTACT US
Contact Information
This vehicle has been inspected by an authorized Mercedes-Benz dealer or service partner and includes additional services.
LOCATIONLavington, Nairobi-Kenya
PHONE:0738905790
EMAIL:SALES@CARBUY.KE
FINANCING CALCULATOR
Monthly Payment
Total Interest Payment
Total Amount to Pay
|
REGULAR
$5 200 000
|
SALE $5 174 000
|
SAVE $26 000
| Condition | Certified Used |
| Body | Hatchback |
| Make | Lexus |
| Model | CT |
| Mileage | 22,600kmmi |
| Year | 2021 |
| Exterior Color | PEARL |
| Interior Color | Grey |