| Vehicle Attribute | Details |
|---|---|
| Make | VOLKSWAGEN |
| Model | 3BA-C1DKR |
| Body Color | OTHER |
| Body Type | SUV |
| Number of Doors | 5 |
| Number of Seats | 5 |
| Dimensions (L×W×H) | 4.11m × 1.76m × 1.58m |
| Volume (M³) | 11.42 |
| Vehicle Weight | 1,270 kg |
| Gross Vehicle Weight | 1,710 kg |
| Max Loading Capacity | ~440 kg (est.) |
|
REGULAR
$4 000 000
|
SALE $3 848 000
|
SAVE $152 000
volkswagen T-CROSS 2021
| Condition | Certified Used |
| Body | SUV |
| Make | volkswagen |
| Model | T-CROSS |
| Mileage | 29,311kmmi |
| Year | 2021 |
| Exterior Color | RED |
| Interior Color | Black |
EXTRA FEATURES
CONTACT US
Contact Information
This vehicle has been inspected by an authorized Mercedes-Benz dealer or service partner and includes additional services.
LOCATIONLavington, Nairobi-Kenya
PHONE:0738905790
EMAIL:SALES@CARBUY.KE
FINANCING CALCULATOR
Monthly Payment
Total Interest Payment
Total Amount to Pay
|
REGULAR
$4 000 000
|
SALE $3 848 000
|
SAVE $152 000
| Condition | Certified Used |
| Body | SUV |
| Make | volkswagen |
| Model | T-CROSS |
| Mileage | 29,311kmmi |
| Year | 2021 |
| Exterior Color | RED |
| Interior Color | Black |