| Vehicle Attribute | Details |
|---|---|
| Make | VOLKSWAGEN |
| Model | LDA-5NDFGF |
| Body Color | PEARL |
| Body Type | SUV |
| Number of Doors | 5 |
| Number of Seats | 5 |
| Dimensions (L×W×H) | 4.50m × 1.86m × 1.68m |
| Volume (M³) | 14.02 |
| Vehicle Weight | 1,730 kg |
| Gross Vehicle Weight | 2,200 kg |
| Max Loading Capacity |
|
REGULAR
$5 000 000
|
SALE $4 940 000
|
SAVE $60 000
volkswagen TIGUAN 2020
| Condition | Certified Used |
| Body | SUV |
| Make | volkswagen |
| Model | TIGUAN |
| Mileage | 63,594kmmi |
| Year | 2020 |
| Exterior Color | PEARL |
| Interior Color | Grey |
EXTRA FEATURES
CONTACT US
Contact Information
This vehicle has been inspected by an authorized Mercedes-Benz dealer or service partner and includes additional services.
LOCATIONLavington, Nairobi-Kenya
PHONE:0738905790
EMAIL:SALES@CARBUY.KE
FINANCING CALCULATOR
Monthly Payment
Total Interest Payment
Total Amount to Pay
|
REGULAR
$5 000 000
|
SALE $4 940 000
|
SAVE $60 000
| Condition | Certified Used |
| Body | SUV |
| Make | volkswagen |
| Model | TIGUAN |
| Mileage | 63,594kmmi |
| Year | 2020 |
| Exterior Color | PEARL |
| Interior Color | Grey |