| Vehicle Attribute | Details |
|---|---|
| Make | VOLKSWAGEN |
| Model | 16CZD |
| Body Color | RED |
| Body Type | Hatchback (3-door) |
| Number of Doors | 3 |
| Number of Seats | 4 |
| Dimensions (L×W×H) | 4.28m × 1.82m × 1.49m |
| Volume (M³) | 11.61 |
| Vehicle Weight | 1,340 kg |
| Gross Vehicle Weight | 1,700 kg (est.) |
| Max Loading Capacity | ~360 kg (est.) |
|
REGULAR
$4 400 000
|
SALE $4 342 000
|
SAVE $58 000
volkswagen BEETLE 2020
| Condition | Certified Used |
| Body | Hatchback |
| Make | volkswagen |
| Model | BEETLE |
| Mileage | 22,538kmmi |
| Year | 2020 |
| Exterior Color | RED |
| Interior Color | black red leather seats |
EXTRA FEATURES
CONTACT US
Contact Information
This vehicle has been inspected by an authorized Mercedes-Benz dealer or service partner and includes additional services.
LOCATIONLavington, Nairobi-Kenya
PHONE:0738905790
EMAIL:SALES@CARBUY.KE
FINANCING CALCULATOR
Monthly Payment
Total Interest Payment
Total Amount to Pay
|
REGULAR
$4 400 000
|
SALE $4 342 000
|
SAVE $58 000
| Condition | Certified Used |
| Body | Hatchback |
| Make | volkswagen |
| Model | BEETLE |
| Mileage | 22,538kmmi |
| Year | 2020 |
| Exterior Color | RED |
| Interior Color | black red leather seats |