| Vehicle Attribute | Details |
|---|---|
| Make | VOLKSWAGEN |
| Model | SHARAN |
| Body Color | BROWN |
| Body Type | Mini Van |
| Number of Doors | 5 |
| Number of Seats | 7 |
| Dimensions (L×W×H) | 4.86m × 1.91m × 1.77m |
| Volume (M³) | 16.36 |
| Vehicle Weight | 1,780 kg |
| Gross Vehicle Weight | 2,480 kg |
| Max Loading Capacity | ~700 kg (est.) |
|
REGULAR
$8 600 000
|
SALE $8 476 000
|
SAVE $124 000
volkswagen SHARAN 2020
| Condition | Certified Used |
| Body | Minivan |
| Make | volkswagen |
| Model | SHARAN |
| Mileage | 24,000kmmi |
| Year | 2020 |
| Exterior Color | BROWN |
| Interior Color | Black Leather |
EXTRA FEATURES
CONTACT US
Contact Information
This vehicle has been inspected by an authorized Mercedes-Benz dealer or service partner and includes additional services.
LOCATIONLavington, Nairobi-Kenya
PHONE:0738905790
EMAIL:SALES@CARBUY.KE
FINANCING CALCULATOR
Monthly Payment
Total Interest Payment
Total Amount to Pay
|
REGULAR
$8 600 000
|
SALE $8 476 000
|
SAVE $124 000
| Condition | Certified Used |
| Body | Minivan |
| Make | volkswagen |
| Model | SHARAN |
| Mileage | 24,000kmmi |
| Year | 2020 |
| Exterior Color | BROWN |
| Interior Color | Black Leather |