| Vehicle Attribute | Details |
|---|---|
| Make | VOLKSWAGEN |
| Model | POLO GTI |
| Body Color | RED |
| Body Type | Hatchback |
| Number of Doors | 5 |
| Number of Seats | 5 |
| Dimensions (L×W×H) | 4.00m × 1.69m × 1.45m |
| Volume (M³) | 9.72 |
| Vehicle Weight | 1,247 kg |
| Gross Vehicle Weight | 1,780 kg |
| Max Loading Capacity | ~533 kg (est.) |
|
REGULAR
$4 900 000
|
$4 862 000
|
SAVE $38 000
volkswagen POLO GTI 2022
| Condition | Certified Used |
| Body | Hatchback |
| Make | volkswagen |
| Model | POLO GTI |
| Mileage | 16,414kmmi |
| Year | 2022 |
| Exterior Color | RED |
| Interior Color | Grey |
EXTRA FEATURES
CONTACT US
Contact Information
This vehicle has been inspected by an authorized Mercedes-Benz dealer or service partner and includes additional services.
LOCATIONLavington, Nairobi-Kenya
PHONE:0738905790
EMAIL:SALES@CARBUY.KE
FINANCING CALCULATOR
Monthly Payment
Total Interest Payment
Total Amount to Pay
|
REGULAR
$4 900 000
|
$4 862 000
|
SAVE $38 000
| Condition | Certified Used |
| Body | Hatchback |
| Make | volkswagen |
| Model | POLO GTI |
| Mileage | 16,414kmmi |
| Year | 2022 |
| Exterior Color | RED |
| Interior Color | Grey |