| Vehicle Attribute | Details |
|---|---|
| Make | VOLKSWAGEN |
| Model | Amarok |
| Body Color | SILVER |
| Body Type | Pick-up (Double Cab) |
| Number of Doors | 4 |
| Number of Seats | 5 |
| Dimensions (L×W×H) | 5.35m × 1.91m × 1.88m |
| Volume (M³) | 19.21 |
| Vehicle Weight | 2,192 kg |
| Gross Vehicle Weight | 3,290 kg |
| Max Loading Capacity | ~1,100 kg (est.) |
|
REGULAR
$22 000 000
|
SALE $21 918 000
|
SAVE $82 000
volkswagen AMAROK 2025
| Condition | Certified Used |
| Body | Pickups |
| Make | volkswagen |
| Model | AMAROK |
| Mileage | 100mi |
| Year | 2025 |
| Exterior Color | SILVER |
| Interior Color | Black Leather |
EXTRA FEATURES
CONTACT US
Contact Information
This vehicle has been inspected by an authorized Mercedes-Benz dealer or service partner and includes additional services.
LOCATIONLavington, Nairobi-Kenya
PHONE:0738905790
EMAIL:SALES@CARBUY.KE
FINANCING CALCULATOR
Monthly Payment
Total Interest Payment
Total Amount to Pay
|
REGULAR
$22 000 000
|
SALE $21 918 000
|
SAVE $82 000
| Condition | Certified Used |
| Body | Pickups |
| Make | volkswagen |
| Model | AMAROK |
| Mileage | 100mi |
| Year | 2025 |
| Exterior Color | SILVER |
| Interior Color | Black Leather |