| Vehicle Attribute | Details |
|---|---|
| Make | VOLKSWAGEN |
| Model | Amarok |
| Body Color | GRAY |
| Body Type | Pick-up (Double Cab) |
| Number of Doors | 5 |
| Number of Seats | 5 |
| Dimensions (L×W×H) | 5.35m × 1.88m × 1.87m |
| Volume (M³) | 18.81 |
| Vehicle Weight | 2,150 kg |
| Gross Vehicle Weight | 3,290 kg |
| Max Loading Capacity |
|
REGULAR
$12 600 000
|
SALE $12 532 000
|
SAVE $68 000
volkswagen AMAROK 2022
| Condition | Certified Used |
| Body | Pickups |
| Make | volkswagen |
| Model | AMAROK |
| Mileage | 46,309kmmi |
| Year | 2022 |
| Exterior Color | Gray |
| Interior Color | Black Grey Leather Seats |
EXTRA FEATURES
CONTACT US
Contact Information
This vehicle has been inspected by an authorized Mercedes-Benz dealer or service partner and includes additional services.
LOCATIONLavington, Nairobi-Kenya
PHONE:0738905790
EMAIL:SALES@CARBUY.KE
FINANCING CALCULATOR
Monthly Payment
Total Interest Payment
Total Amount to Pay
|
REGULAR
$12 600 000
|
SALE $12 532 000
|
SAVE $68 000
| Condition | Certified Used |
| Body | Pickups |
| Make | volkswagen |
| Model | AMAROK |
| Mileage | 46,309kmmi |
| Year | 2022 |
| Exterior Color | Gray |
| Interior Color | Black Grey Leather Seats |