| Category | Specification |
|---|---|
| Make | PORSCHE |
| Model | 3BA-982M40 (718 Boxster GTS 4.0) |
| Body Color | Green |
| Body Type | Convertible |
| Number of Doors | 2 |
| Number of Seats | 2 |
| Dimensions (L×W×H) | 4.39 m × 1.80 m × 1.26 m |
| Volume (m³) | 9.98 |
| Vehicle Weight | 1480–1510 kg |
| Gross Vehicle Weight | ~1750 kg (estimated) |
| Max Loading Capacity | ~240–270 kg (estimated) |
|
REGULAR
$21 000 000
|
SALE $20 800 000
|
SAVE $200 000
porsche 718 BOXSTER 2020
| Condition | Certified Used |
| Body | Convertible |
| Make | porsche |
| Model | 718 BOXSTER |
| Mileage | 46,000kmmi |
| Fuel type | Gasoline |
| Year | 2020 |
| Exterior Color | Green |
| Interior Color | Black |
EXTRA FEATURES
CONTACT US
Contact Information
This vehicle has been inspected by an authorized Mercedes-Benz dealer or service partner and includes additional services.
LOCATIONLavington, Nairobi-Kenya
PHONE:0738905790
EMAIL:SALES@CARBUY.KE
FINANCING CALCULATOR
Monthly Payment
Total Interest Payment
Total Amount to Pay
|
REGULAR
$21 000 000
|
SALE $20 800 000
|
SAVE $200 000
| Condition | Certified Used |
| Body | Convertible |
| Make | porsche |
| Model | 718 BOXSTER |
| Mileage | 46,000kmmi |
| Fuel type | Gasoline |
| Year | 2020 |
| Exterior Color | Green |
| Interior Color | Black |