| Category | Specification |
|---|---|
| Make | NISSAN |
| Model | B6AW (Sakura) |
| Body Color | Blue (L) |
| Body Type | Hatchback |
| Number of Doors | 5 |
| Number of Seats | 4 |
| Dimensions (L×W×H) | 3.40 m × 1.48 m × 1.66 m |
| Volume (m³) | 8.28 |
| Vehicle Weight | 1070–1080 kg |
| Gross Vehicle Weight | 1300 kg |
| Max Loading Capacity | 220–230 kg |
|
REGULAR
$6 900 400
|
SALE $6 240 000
|
SAVE $660 400
Nissan SAKURA 2024
| Condition | Certified Used |
| Body | Hatchback |
| Make | Nissan |
| Model | SAKURA |
| Mileage | 10kmmi |
| Fuel type | Electric |
| Year | 2024 |
| Exterior Color | Blue |
| Interior Color | Black |
EXTRA FEATURES
CONTACT US
Contact Information
This vehicle has been inspected by an authorized Mercedes-Benz dealer or service partner and includes additional services.
LOCATIONLavington, Nairobi-Kenya
PHONE:0738905790
EMAIL:SALES@CARBUY.KE
FINANCING CALCULATOR
Monthly Payment
Total Interest Payment
Total Amount to Pay
|
REGULAR
$6 900 400
|
SALE $6 240 000
|
SAVE $660 400
| Condition | Certified Used |
| Body | Hatchback |
| Make | Nissan |
| Model | SAKURA |
| Mileage | 10kmmi |
| Fuel type | Electric |
| Year | 2024 |
| Exterior Color | Blue |
| Interior Color | Black |