| Category | Specification |
|---|---|
| Make | NISSAN |
| Model | 5AA-B44A (Roox) |
| Body Color | Purple (D) |
| Body Type | Hatchback |
| Number of Doors | 5 |
| Number of Seats | 4 |
| Dimensions (L×W×H) | 3.39 m × 1.47 m × 1.78 m |
| Volume (m³) | 8.87 |
| Vehicle Weight | 980 kg |
| Gross Vehicle Weight | 1210 kg |
| Max Loading Capacity | 230 kg |
|
REGULAR
$3 800 400
|
SALE $2 860 000
|
SAVE $940 400
Nissan ROOX 2021
| Condition | Certified Used |
| Body | Hatchback |
| Make | Nissan |
| Model | ROOX |
| Mileage | 23,500kmmi |
| Fuel type | Gasoline |
| Year | 2021 |
| Exterior Color | PURPLE |
| Interior Color | Black |
EXTRA FEATURES
CONTACT US
Contact Information
This vehicle has been inspected by an authorized Mercedes-Benz dealer or service partner and includes additional services.
LOCATIONLavington, Nairobi-Kenya
PHONE:0738905790
EMAIL:SALES@CARBUY.KE
FINANCING CALCULATOR
Monthly Payment
Total Interest Payment
Total Amount to Pay
|
REGULAR
$3 800 400
|
SALE $2 860 000
|
SAVE $940 400
| Condition | Certified Used |
| Body | Hatchback |
| Make | Nissan |
| Model | ROOX |
| Mileage | 23,500kmmi |
| Fuel type | Gasoline |
| Year | 2021 |
| Exterior Color | PURPLE |
| Interior Color | Black |