| Attribute | Specification |
|---|---|
| Make | NISSAN |
| Model | DBA-E12 (Note) |
| Body Color | WHITE |
| Body Type | Hatchback |
| Doors | 5 |
| Seats | 5 |
| Dimensions (L×W×H) | 4.10m × 1.70m × 1.53m |
| Cubic Volume (m³) | 10.53 |
| Vehicle Weight | 1030–1040 kg |
| Gross Vehicle Weight | 1315 kg |
| Max Loading Capacity | ~275–285 kg (estimated) |
|
REGULAR
$1 900 400
|
SALE $1 300 000
|
SAVE $600 400
Nissan NOTE 2020
| Condition | Certified Used |
| Body | Hatchback |
| Make | Nissan |
| Model | NOTE |
| Mileage | 69,314kmmi |
| Fuel type | Gasoline |
| Year | 2020 |
| Exterior Color | WHITE |
| Interior Color | Black |
EXTRA FEATURES
CONTACT US
Contact Information
This vehicle has been inspected by an authorized Mercedes-Benz dealer or service partner and includes additional services.
LOCATIONLavington, Nairobi-Kenya
PHONE:0738905790
EMAIL:SALES@CARBUY.KE
FINANCING CALCULATOR
Monthly Payment
Total Interest Payment
Total Amount to Pay
|
REGULAR
$1 900 400
|
SALE $1 300 000
|
SAVE $600 400
| Condition | Certified Used |
| Body | Hatchback |
| Make | Nissan |
| Model | NOTE |
| Mileage | 69,314kmmi |
| Fuel type | Gasoline |
| Year | 2020 |
| Exterior Color | WHITE |
| Interior Color | Black |