| Attribute | Specification |
|---|---|
| Make | NISSAN |
| Model | OTHER (likely Navara Extended Cab) |
| Body Color | GRAY |
| Body Type | Pick-up (Double Cab) |
| Doors | 4 |
| Seats | 5 |
| Dimensions (L×W×H) | 5.32m × 1.85m × 1.81m |
| Cubic Volume (m³) | 17.81 |
| Vehicle Weight | ~1950–2100 kg (varies by trim) |
| Gross Vehicle Weight | ~3050–3250 kg (estimated) |
| Max Loading Capacity | ~1000–1150 kg (depending on variant) |
|
REGULAR
$13 500 700
|
SALE $13 260 000
|
SAVE $240 700
Nissan NISSAN 2020
| Condition | Certified Used |
| Body | Pick-up |
| Make | Nissan |
| Model | NISSAN |
| Mileage | 32,000kmmi |
| Fuel type | Diesel |
| Year | 2020 |
| Exterior Color | Gray |
| Interior Color | Grey |
EXTRA FEATURES
CONTACT US
Contact Information
This vehicle has been inspected by an authorized Mercedes-Benz dealer or service partner and includes additional services.
LOCATIONLavington, Nairobi-Kenya
PHONE:0738905790
EMAIL:SALES@CARBUY.KE
FINANCING CALCULATOR
Monthly Payment
Total Interest Payment
Total Amount to Pay
|
REGULAR
$13 500 700
|
SALE $13 260 000
|
SAVE $240 700
| Condition | Certified Used |
| Body | Pick-up |
| Make | Nissan |
| Model | NISSAN |
| Mileage | 32,000kmmi |
| Fuel type | Diesel |
| Year | 2020 |
| Exterior Color | Gray |
| Interior Color | Grey |