| Attribute | Specification |
|---|---|
| Make | NISSAN |
| Model | K13 (March/Micra) |
| Body Color | PEARL |
| Body Type | Hatchback |
| Doors | 5 |
| Seats | 5 |
| Dimensions (L×W×H) | 3.78m × 1.67m × 1.52m |
| Cubic Volume (m³) | 9.53 |
| Vehicle Weight | 910–1010 kg |
| Gross Vehicle Weight | 1240–1320 kg (estimated) |
| Max Loading Capacity | ~310–410 kg (estimated) |
|
REGULAR
$4 900 200
|
SALE $4 160 000
|
SAVE $740 200
Nissan MARCH 2021
| Condition | Certified Used |
| Body | Hatchback |
| Make | Nissan |
| Model | MARCH |
| Mileage | 8,492kmmi |
| Fuel type | Gasoline |
| Year | 2021 |
| Exterior Color | PEARL |
| Interior Color | Black |
EXTRA FEATURES
CONTACT US
Contact Information
This vehicle has been inspected by an authorized Mercedes-Benz dealer or service partner and includes additional services.
LOCATIONLavington, Nairobi-Kenya
PHONE:0738905790
EMAIL:SALES@CARBUY.KE
FINANCING CALCULATOR
Monthly Payment
Total Interest Payment
Total Amount to Pay
|
REGULAR
$4 900 200
|
SALE $4 160 000
|
SAVE $740 200
| Condition | Certified Used |
| Body | Hatchback |
| Make | Nissan |
| Model | MARCH |
| Mileage | 8,492kmmi |
| Fuel type | Gasoline |
| Year | 2021 |
| Exterior Color | PEARL |
| Interior Color | Black |