| Attribute | Specification |
|---|---|
| Make | NISSAN |
| Model | 5BA-K13 (March/Micra) |
| Body Color | PEARL |
| Body Type | Hatchback |
| Doors | 5 |
| Seats | 5 |
| Dimensions (L×W×H) | 3.83m × 1.67m × 1.52m |
| Cubic Volume (m³) | 9.64 |
| Vehicle Weight | ~940–1010 kg |
| Gross Vehicle Weight | ~1240–1320 kg (estimated) |
| Max Loading Capacity | ~230–280 kg (estimated) |
|
REGULAR
$2 700 600
|
SALE $2 080 000
|
SAVE $620 600
Nissan MARCH 2021
| Condition | Certified Used |
| Body | Hatchback |
| Make | Nissan |
| Model | MARCH |
| Mileage | 26,320kmmi |
| Fuel type | Gasoline |
| Year | 2021 |
| Exterior Color | PEARL |
| Interior Color | Beige |
EXTRA FEATURES
CONTACT US
Contact Information
This vehicle has been inspected by an authorized Mercedes-Benz dealer or service partner and includes additional services.
LOCATIONLavington, Nairobi-Kenya
PHONE:0738905790
EMAIL:SALES@CARBUY.KE
FINANCING CALCULATOR
Monthly Payment
Total Interest Payment
Total Amount to Pay
|
REGULAR
$2 700 600
|
SALE $2 080 000
|
SAVE $620 600
| Condition | Certified Used |
| Body | Hatchback |
| Make | Nissan |
| Model | MARCH |
| Mileage | 26,320kmmi |
| Fuel type | Gasoline |
| Year | 2021 |
| Exterior Color | PEARL |
| Interior Color | Beige |