| Attribute | Specification |
|---|---|
| Make | NISSAN |
| Model | P15 (Kicks) |
| Body Color | RED |
| Body Type | SUV |
| Doors | 5 |
| Seats | 5 |
| Dimensions (L×W×H) | 4.29m × 1.76m × 1.61m |
| Cubic Volume (m³) | 12.15 |
| Vehicle Weight | ~1116–1135 kg |
| Gross Vehicle Weight | ~1380–1440 kg (estimated) |
| Max Loading Capacity | ~245–325 kg (estimated) |
|
REGULAR
$4 100 300
|
SALE $3 900 000
|
SAVE $200 300
Nissan KICKS 2020
| Condition | Certified Used |
| Body | SUV |
| Make | Nissan |
| Model | KICKS |
| Mileage | 38,311kmmi |
| Fuel type | Hybrid |
| Year | 2020 |
| Exterior Color | RED |
| Interior Color | ORANGE |
EXTRA FEATURES
CONTACT US
Contact Information
This vehicle has been inspected by an authorized Mercedes-Benz dealer or service partner and includes additional services.
LOCATIONLavington, Nairobi-Kenya
PHONE:0738905790
EMAIL:SALES@CARBUY.KE
FINANCING CALCULATOR
Monthly Payment
Total Interest Payment
Total Amount to Pay
|
REGULAR
$4 100 300
|
SALE $3 900 000
|
SAVE $200 300
| Condition | Certified Used |
| Body | SUV |
| Make | Nissan |
| Model | KICKS |
| Mileage | 38,311kmmi |
| Fuel type | Hybrid |
| Year | 2020 |
| Exterior Color | RED |
| Interior Color | ORANGE |