| Attribute | Specification |
|---|---|
| Make | NISSAN |
| Model | KY51 (Fuga 370GT) |
| Body Color | PEARL |
| Body Type | Sedan |
| Doors | 4 |
| Seats | 5 |
| Dimensions (L×W×H) | 4.95m × 1.85m × 1.50m |
| Cubic Volume (m³) | 13.68 |
| Vehicle Weight | ~1730–1770 kg |
| Gross Vehicle Weight | ~2100–2180 kg (estimated) |
| Max Loading Capacity | ~370–450 kg (estimated) |
|
REGULAR
$5 000 000
|
SALE $4 940 000
|
SAVE $60 000
Nissan FUGA 2020
| Condition | Certified Used |
| Body | Sedan |
| Make | Nissan |
| Model | FUGA |
| Mileage | 47,540kmmi |
| Fuel type | Gasoline |
| Year | 2020 |
| Exterior Color | PEARL |
| Interior Color | Black |
EXTRA FEATURES
CONTACT US
Contact Information
This vehicle has been inspected by an authorized Mercedes-Benz dealer or service partner and includes additional services.
LOCATIONLavington, Nairobi-Kenya
PHONE:0738905790
EMAIL:SALES@CARBUY.KE
FINANCING CALCULATOR
Monthly Payment
Total Interest Payment
Total Amount to Pay
|
REGULAR
$5 000 000
|
SALE $4 940 000
|
SAVE $60 000
| Condition | Certified Used |
| Body | Sedan |
| Make | Nissan |
| Model | FUGA |
| Mileage | 47,540kmmi |
| Fuel type | Gasoline |
| Year | 2020 |
| Exterior Color | PEARL |
| Interior Color | Black |