| Attribute | Details |
|---|---|
| Make | Nissan |
| Model | Note Aura (FE13) |
| Body Color | Metallic |
| Body Type | Hatchback |
| Doors | 5 |
| Seats | 5 |
| Dimensions (L×W×H) | 4.05m × 1.74m × 1.53m |
| Cubic Volume (M³) | 10.7 |
| Vehicle Weight | 1,270 kg |
| Gross Vehicle Weight | ~1,700–1,750 kg (estimated) |
| Max Loading Capacity | ~430–480 kg (estimated) |
|
REGULAR
$8 000 000
|
SALE $7 540 000
|
SAVE $460 000
Nissan AURA 2025
| Condition | Certified Used |
| Body | Hatchback |
| Make | Nissan |
| Model | AURA |
| Mileage | 15kmmi |
| Fuel type | Hybrid |
| Year | 2025 |
| Exterior Color | Silver Metallic |
| Interior Color | Black |
EXTRA FEATURES
CONTACT US
Contact Information
This vehicle has been inspected by an authorized Mercedes-Benz dealer or service partner and includes additional services.
LOCATIONLavington, Nairobi-Kenya
PHONE:0738905790
EMAIL:SALES@CARBUY.KE
FINANCING CALCULATOR
Monthly Payment
Total Interest Payment
Total Amount to Pay
|
REGULAR
$8 000 000
|
SALE $7 540 000
|
SAVE $460 000
| Condition | Certified Used |
| Body | Hatchback |
| Make | Nissan |
| Model | AURA |
| Mileage | 15kmmi |
| Fuel type | Hybrid |
| Year | 2025 |
| Exterior Color | Silver Metallic |
| Interior Color | Black |