| Attribute | Details |
|---|---|
| Make | Nissan |
| Model | Note Aura (6AA-FE13) |
| Body Color | Orange |
| Body Type | Hatchback |
| Doors | 5 |
| Seats | 5 |
| Dimensions (L×W×H) | 4.04m × 1.73m × 1.52m |
| Cubic Volume (M³) | 10.62 |
| Vehicle Weight | 1,270 kg |
| Gross Vehicle Weight | ~1,700–1,750 kg (estimated) |
| Max Loading Capacity | ~430–480 kg (estimated) |
|
REGULAR
$4 200 300
|
SALE $3 900 000
|
SAVE $300 300
Nissan 2021
| Condition | Certified Used |
| Body | Hatchback |
| Make | Nissan |
| Mileage | 21,880kmmi |
| Fuel type | Hybrid |
| Year | 2021 |
| Exterior Color | ORANGE |
| Interior Color | Black |
EXTRA FEATURES
CONTACT US
Contact Information
This vehicle has been inspected by an authorized Mercedes-Benz dealer or service partner and includes additional services.
LOCATIONLavington, Nairobi-Kenya
PHONE:0738905790
EMAIL:SALES@CARBUY.KE
FINANCING CALCULATOR
Monthly Payment
Total Interest Payment
Total Amount to Pay
|
REGULAR
$4 200 300
|
SALE $3 900 000
|
SAVE $300 300
| Condition | Certified Used |
| Body | Hatchback |
| Make | Nissan |
| Mileage | 21,880kmmi |
| Fuel type | Hybrid |
| Year | 2021 |
| Exterior Color | ORANGE |
| Interior Color | Black |