| Attribute | Details |
|---|---|
| Make | LEXUS |
| Model | GSC10 |
| Body Type | Coupe |
| Body Color | Black |
| Doors | 2 |
| Seats | 4 |
| Dimensions (L×W×H) | 4.70 m × 1.84 m × 1.40 m |
| Volume (M³) | 12.05 |
| Vehicle Weight | 1,690–1,700 kg |
| Gross Vehicle Weight | approx. 1,960 kg |
| Max Loading Capacity | approx. 260–270 kg |
|
REGULAR
$8 300 000
|
SALE $8 112 000
|
SAVE $188 000
Lexus RC 2020
| Condition | Certified Used |
| Body | Coupe |
| Make | Lexus |
| Model | RC |
| Mileage | 37,500kmmi |
| Year | 2020 |
| Exterior Color | BLACK |
| Interior Color | Black Red Leather |
EXTRA FEATURES
CONTACT US
Contact Information
This vehicle has been inspected by an authorized Mercedes-Benz dealer or service partner and includes additional services.
LOCATIONLavington, Nairobi-Kenya
PHONE:0738905790
EMAIL:SALES@CARBUY.KE
FINANCING CALCULATOR
Monthly Payment
Total Interest Payment
Total Amount to Pay
|
REGULAR
$8 300 000
|
SALE $8 112 000
|
SAVE $188 000
| Condition | Certified Used |
| Body | Coupe |
| Make | Lexus |
| Model | RC |
| Mileage | 37,500kmmi |
| Year | 2020 |
| Exterior Color | BLACK |
| Interior Color | Black Red Leather |