| Attribute | Details |
|---|---|
| Make | LEXUS |
| Model | DBA-AGZ10 |
| Body Type | SUV |
| Body Color | Pearl |
| Doors | 5 |
| Seats | 5 |
| Dimensions (L×W×H) | 4.64 m × 1.84 m × 1.64 m |
| Volume (M³) | 14.00 |
| Vehicle Weight | 1,710 kg |
| Gross Vehicle Weight | approx. 2,000 kg |
| Max Loading Capacity | approx. 290 kg |
|
REGULAR
$6 450 000
|
SALE $6 396 000
|
SAVE $54 000
Lexus NX 2020
| Condition | Certified Used |
| Body | SUV |
| Make | Lexus |
| Model | NX |
| Mileage | 38,000kmmi |
| Year | 2020 |
| Exterior Color | PURPLE |
| Interior Color | Black White Leather Seats |
EXTRA FEATURES
CONTACT US
Contact Information
This vehicle has been inspected by an authorized Mercedes-Benz dealer or service partner and includes additional services.
LOCATIONLavington, Nairobi-Kenya
PHONE:0738905790
EMAIL:SALES@CARBUY.KE
FINANCING CALCULATOR
Monthly Payment
Total Interest Payment
Total Amount to Pay
|
REGULAR
$6 450 000
|
SALE $6 396 000
|
SAVE $54 000
| Condition | Certified Used |
| Body | SUV |
| Make | Lexus |
| Model | NX |
| Mileage | 38,000kmmi |
| Year | 2020 |
| Exterior Color | PURPLE |
| Interior Color | Black White Leather Seats |