| Attribute | Details |
|---|---|
| Make | LEXUS |
| Model | 3BA-URJ201W |
| Body Type | SUV |
| Body Color | Black |
| Doors | 5 |
| Seats | 8 |
| Dimensions (L×W×H) | 5.08 m × 1.98 m × 1.91 m |
| Volume (M³) | 19.21 |
| Vehicle Weight | 2,730 kg |
| Gross Vehicle Weight | approx. 3,050 kg |
| Max Loading Capacity |
|
REGULAR
$19 100 000
|
SALE $19 032 000
|
SAVE $68 000
Lexus LX 2021
| Condition | Certified Used |
| Body | SUV |
| Make | Lexus |
| Model | LX |
| Mileage | 7,000kmmi |
| Year | 2021 |
| Exterior Color | WHITE |
| Interior Color | Black Leather |
EXTRA FEATURES
CONTACT US
Contact Information
This vehicle has been inspected by an authorized Mercedes-Benz dealer or service partner and includes additional services.
LOCATIONLavington, Nairobi-Kenya
PHONE:0738905790
EMAIL:SALES@CARBUY.KE
FINANCING CALCULATOR
Monthly Payment
Total Interest Payment
Total Amount to Pay
|
REGULAR
$19 100 000
|
SALE $19 032 000
|
SAVE $68 000
| Condition | Certified Used |
| Body | SUV |
| Make | Lexus |
| Model | LX |
| Mileage | 7,000kmmi |
| Year | 2021 |
| Exterior Color | WHITE |
| Interior Color | Black Leather |