| Attribute | Details |
|---|---|
| Make | LEXUS |
| Model | 6AA-GSE20 |
| Body Type | Sedan |
| Body Color | Other |
| Doors | 4 |
| Seats | 5 |
| Dimensions (L×W×H) | 4.97 m × 1.86 m × 1.44 m |
| Volume (M³) | 13.31 |
| Vehicle Weight | 1,670–1,720 kg |
| Gross Vehicle Weight | approx. 2,000–2,050 kg |
| Max Loading Capacity | approx. 280–330 kg |
|
REGULAR
$7 400 000
|
SALE $7 358 000
|
SAVE $42 000
Lexus LEXUS 2020
| Condition | Certified Used |
| Body | Sedan |
| Make | Lexus |
| Model | LEXUS |
| Mileage | 48,786kmmi |
| Year | 2020 |
| Exterior Color | Silver Metallic |
| Interior Color | Brown Leather |
EXTRA FEATURES
CONTACT US
Contact Information
This vehicle has been inspected by an authorized Mercedes-Benz dealer or service partner and includes additional services.
LOCATIONLavington, Nairobi-Kenya
PHONE:0738905790
EMAIL:SALES@CARBUY.KE
FINANCING CALCULATOR
Monthly Payment
Total Interest Payment
Total Amount to Pay
|
REGULAR
$7 400 000
|
SALE $7 358 000
|
SAVE $42 000
| Condition | Certified Used |
| Body | Sedan |
| Make | Lexus |
| Model | LEXUS |
| Mileage | 48,786kmmi |
| Year | 2020 |
| Exterior Color | Silver Metallic |
| Interior Color | Brown Leather |