| Attribute | Details |
|---|---|
| Make | LEXUS |
| Model | DAA-AWL10 |
| Body Type | Sedan |
| Body Color | Black |
| Doors | 4 |
| Seats | 5 |
| Dimensions (L×W×H) | 4.85 m × 1.84 m × 1.46 m |
| Volume (M³) | 12.98 |
| Vehicle Weight | 1,770–1,730 kg |
| Gross Vehicle Weight | 2,045 kg |
| Max Loading Capacity | approx. 275–315 kg |
|
REGULAR
$6 650 000
|
SALE $6 578 000
|
SAVE $72 000
Lexus GS 2020
| Condition | Certified Used |
| Body | Sedan |
| Make | Lexus |
| Model | GS |
| Mileage | 57,000kmmi |
| Year | 2020 |
| Exterior Color | BLACK |
| Interior Color | Black Leather |
EXTRA FEATURES
CONTACT US
Contact Information
This vehicle has been inspected by an authorized Mercedes-Benz dealer or service partner and includes additional services.
LOCATIONLavington, Nairobi-Kenya
PHONE:0738905790
EMAIL:SALES@CARBUY.KE
FINANCING CALCULATOR
Monthly Payment
Total Interest Payment
Total Amount to Pay
|
REGULAR
$6 650 000
|
SALE $6 578 000
|
SAVE $72 000
| Condition | Certified Used |
| Body | Sedan |
| Make | Lexus |
| Model | GS |
| Mileage | 57,000kmmi |
| Year | 2020 |
| Exterior Color | BLACK |
| Interior Color | Black Leather |