| Attribute | Details |
|---|---|
| Make | LAND ROVER |
| Model | Discovery |
| Body Color | White |
| Body Type | SUV |
| Doors | 5 |
| Seats | 5 |
| Dimensions (L×W×H) | 4.75m × 2.22m × 1.88m |
| Volume (M³) | 19.83 |
| Vehicle Weight | ~2,230–2,400 kg (depending on trim) |
| Gross Vehicle Weight | ~3,250 kg |
| Max Loading Capacity | ~850–1,000 kg |
|
REGULAR
$10 400 000
|
SALE $10 322 000
|
SAVE $78 000
land-rover DISCOVERY 2021
| Condition | Certified Used |
| Body | SUV |
| Make | land-rover |
| Model | DISCOVERY |
| Mileage | 88,900kmmi |
| Year | 2021 |
| Exterior Color | WHITE |
| Interior Color | Black Leather |
EXTRA FEATURES
CONTACT US
Contact Information
This vehicle has been inspected by an authorized Mercedes-Benz dealer or service partner and includes additional services.
LOCATIONLavington, Nairobi-Kenya
PHONE:0738905790
EMAIL:SALES@CARBUY.KE
FINANCING CALCULATOR
Monthly Payment
Total Interest Payment
Total Amount to Pay
|
REGULAR
$10 400 000
|
SALE $10 322 000
|
SAVE $78 000
| Condition | Certified Used |
| Body | SUV |
| Make | land-rover |
| Model | DISCOVERY |
| Mileage | 88,900kmmi |
| Year | 2021 |
| Exterior Color | WHITE |
| Interior Color | Black Leather |