| Category | Details |
|---|---|
| Make | HONDA |
| Model | DAA-GM4 (Grace Hybrid LX/EX) |
| Body Color | BLACK |
| Body Type | Sedan |
| Number of Doors | 4 |
| Seating Capacity | 5 |
| Dimensions (L×W×H) | 4.45 m × 1.69 m × 1.47 m |
| Interior Volume (M³) | 11.05 |
| Vehicle Weight | 1,180–1,240 kg |
| Gross Vehicle Weight | ~1,600 kg (estimated) |
| Max Loading Capacity | ~360–420 kg (estimated) |
|
REGULAR
$3 000 000
|
SALE $2 600 000
|
SAVE $400 000
Honda GRACE 2020
| Condition | Certified Used |
| Body | Sedan |
| Make | Honda |
| Model | GRACE |
| Mileage | 87,918 KM mi |
| Year | 2020 |
| Exterior Color | BLACK |
| Interior Color | Black |
EXTRA FEATURES
CONTACT US
Contact Information
This vehicle has been inspected by an authorized Mercedes-Benz dealer or service partner and includes additional services.
LOCATIONLavington, Nairobi-Kenya
PHONE:0738905790
EMAIL:SALES@CARBUY.KE
FINANCING CALCULATOR
Monthly Payment
Total Interest Payment
Total Amount to Pay
|
REGULAR
$3 000 000
|
SALE $2 600 000
|
SAVE $400 000
| Condition | Certified Used |
| Body | Sedan |
| Make | Honda |
| Model | GRACE |
| Mileage | 87,918 KM mi |
| Year | 2020 |
| Exterior Color | BLACK |
| Interior Color | Black |