| Category | Details |
|---|---|
| Make | HONDA |
| Model | GB7 (Freed Hybrid G Honda Sensing) |
| Body Color | BLUE |
| Body Type | Mini Van |
| Number of Doors | 5 |
| Seating Capacity | 6 (with captain’s seats in 2nd row) |
| Dimensions (L×W×H) | 4.29 m × 1.69 m × 1.71 m |
| Interior Volume (M³) | 12.4 |
| Vehicle Weight | 1,440 kg |
| Gross Vehicle Weight | ~1,750 kg (estimated) |
| Max Loading Capacity | ~310 kg (estimated) |