| Category | Details |
|---|---|
| Make | HONDA |
| Model | GB8 (Freed Hybrid G Honda Sensing) |
| Body Color | BLACK |
| Body Type | Mini Van |
| Number of Doors | 5 |
| Seating Capacity | 6 |
| Dimensions (L×W×H) | 4.26 m × 1.69 m × 1.73 m |
| Interior Volume (M³) | 12.46 |
| Vehicle Weight | 1,500 kg |
| Gross Vehicle Weight | ~1,750 kg (estimated) |
| Max Loading Capacity | ~250 kg (estimated) |
|
REGULAR
$6 000 000
|
SALE $5 200 000
|
SAVE $800 000
Honda FREED HYBRID 2020
| Condition | Certified Used |
| Body | Mini van |
| Make | Honda |
| Model | FREED HYBRID |
| Mileage | 39,595 KMmi |
| Year | 2020 |
| Exterior Color | BLACK |
| Interior Color | Black |
EXTRA FEATURES
CONTACT US
Contact Information
This vehicle has been inspected by an authorized Mercedes-Benz dealer or service partner and includes additional services.
LOCATIONLavington, Nairobi-Kenya
PHONE:0738905790
EMAIL:SALES@CARBUY.KE
FINANCING CALCULATOR
Monthly Payment
Total Interest Payment
Total Amount to Pay
|
REGULAR
$6 000 000
|
SALE $5 200 000
|
SAVE $800 000
| Condition | Certified Used |
| Body | Mini van |
| Make | Honda |
| Model | FREED HYBRID |
| Mileage | 39,595 KMmi |
| Year | 2020 |
| Exterior Color | BLACK |
| Interior Color | Black |