| Category | Details |
|---|---|
| Make | HONDA |
| Model | 6BA-GB5 (Freed G Honda Sensing) |
| Body Color | RED |
| Body Type | Mini Van |
| Number of Doors | 5 |
| Seating Capacity | 5 (or 6 depending on trim) |
| Dimensions (L×W×H) | 4.29 m × 1.70 m × 1.71 m |
| Interior Volume (M³) | 12.43 |
| Vehicle Weight | 1,360 kg |
| Gross Vehicle Weight | ~1,700 kg (estimated) |
| Max Loading Capacity | ~340 kg (estimated) |