| Category | Details |
|---|---|
| Make | HONDA |
| Model | GP6 (Fit Hybrid 4WD) |
| Body Color | SILVER |
| Body Type | Hatchback |
| Number of Doors | 5 |
| Seating Capacity | 5 |
| Dimensions (L×W×H) | 3.96 m × 1.70 m × 1.55 m |
| Interior Volume (M³) | 10.39 |
| Vehicle Weight | 1,180–1,240 kg |
| Gross Vehicle Weight | ~1,600 kg (estimated) |
| Max Loading Capacity | ~360–420 kg (estimated) |
|
REGULAR
$3 000 000
|
SALE $2 080 000
|
SAVE $920 000
Honda FIT HYBRID 2020
| Condition | Certified Used |
| Body | Hatchback |
| Make | Honda |
| Model | FIT HYBRID |
| Mileage | 58,460 KMmi |
| Year | 2020 |
| Exterior Color | SILVER |
| Interior Color | Black |
EXTRA FEATURES
CONTACT US
Contact Information
This vehicle has been inspected by an authorized Mercedes-Benz dealer or service partner and includes additional services.
LOCATIONLavington, Nairobi-Kenya
PHONE:0738905790
EMAIL:SALES@CARBUY.KE
FINANCING CALCULATOR
Monthly Payment
Total Interest Payment
Total Amount to Pay
|
REGULAR
$3 000 000
|
SALE $2 080 000
|
SAVE $920 000
| Condition | Certified Used |
| Body | Hatchback |
| Make | Honda |
| Model | FIT HYBRID |
| Mileage | 58,460 KMmi |
| Year | 2020 |
| Exterior Color | SILVER |
| Interior Color | Black |