| Category | Details |
|---|---|
| Make | HONDA |
| Model | 6BA-FL1 (Civic Hatchback) |
| Body Color | BLUE |
| Body Type | Hatchback |
| Number of Doors | 5 |
| Seating Capacity | 5 |
| Dimensions (L×W×H) | 4.55 m × 1.80 m × 1.42 m |
| Interior Volume (M³) | 11.58 |
| Vehicle Weight | 1,360–1,400 kg |
| Gross Vehicle Weight | ~1,750 kg (estimated) |
| Max Loading Capacity | ~350–390 kg (estimated) |
|
REGULAR
$6 000 000
|
SALE $5 460 000
|
SAVE $540 000
Honda Civic 2021
| Condition | Certified Used |
| Body | Hatchback |
| Make | Honda |
| Model | Civic |
| Mileage | 82,160 KMmi |
| Year | 2021 |
| Exterior Color | Blue |
| Interior Color | Black |
EXTRA FEATURES
CONTACT US
Contact Information
This vehicle has been inspected by an authorized Mercedes-Benz dealer or service partner and includes additional services.
LOCATIONLavington, Nairobi-Kenya
PHONE:0738905790
EMAIL:SALES@CARBUY.KE
FINANCING CALCULATOR
Monthly Payment
Total Interest Payment
Total Amount to Pay
|
REGULAR
$6 000 000
|
SALE $5 460 000
|
SAVE $540 000
| Condition | Certified Used |
| Body | Hatchback |
| Make | Honda |
| Model | Civic |
| Mileage | 82,160 KMmi |
| Year | 2021 |
| Exterior Color | Blue |
| Interior Color | Black |