| Category | Details |
|---|---|
| Make | HONDA |
| Model | CITY |
| Body Color | RED |
| Body Type | Hatchback |
| Number of Doors | 4 |
| Seating Capacity | 5 |
| Dimensions (L×W×H) | 4.37 m × 1.75 m × 1.50 m |
| Interior Volume (M³) | 11.47 |
| Vehicle Weight | 1,165 kg |
| Gross Vehicle Weight | 1,550 kg |
| Max Loading Capacity | 385 kg |
|
REGULAR
$6 000 000
|
SALE $5 720 000
|
SAVE $280 000
Honda CITY 2021
| Condition | Certified Used |
| Body | Hatchback |
| Make | Honda |
| Model | CITY |
| Mileage | 69,000 KM mi |
| Year | 2021 |
| Exterior Color | RED |
| Interior Color | Black |
EXTRA FEATURES
CONTACT US
Contact Information
This vehicle has been inspected by an authorized Mercedes-Benz dealer or service partner and includes additional services.
LOCATIONLavington, Nairobi-Kenya
PHONE:0738905790
EMAIL:SALES@CARBUY.KE
FINANCING CALCULATOR
Monthly Payment
Total Interest Payment
Total Amount to Pay
|
REGULAR
$6 000 000
|
SALE $5 720 000
|
SAVE $280 000
| Condition | Certified Used |
| Body | Hatchback |
| Make | Honda |
| Model | CITY |
| Mileage | 69,000 KM mi |
| Year | 2021 |
| Exterior Color | RED |
| Interior Color | Black |