| Category | Specification |
|---|---|
| Make | Daihatsu |
| Model | LA700V (Hijet Caddie) |
| Body Color | Silver |
| Body Type | Mini Van |
| Doors | 5 |
| Seats | 2 |
| Dimensions (L×W×H) | 3.39m × 1.47m × 1.85m |
| Volume (M³) | 9.22 |
| Vehicle Weight | 970 kg |
| Gross Vehicle Weight | 1,230 kg |
| Max Loading Capacity | 150 kg |
|
REGULAR
$3 000 000
|
SALE $2 340 000
|
SAVE $660 000
DAIHATSU HIJET CADDIE 2020
| Condition | Certified Used |
| Body | Mini van |
| Make | DAIHATSU |
| Model | HIJET CADDIE |
| Mileage | 60,492 KMmi |
| Year | 2020 |
| Exterior Color | SILVER |
| Interior Color | Black |
EXTRA FEATURES
CONTACT US
Contact Information
This vehicle has been inspected by an authorized Mercedes-Benz dealer or service partner and includes additional services.
LOCATIONLavington, Nairobi-Kenya
PHONE:0738905790
EMAIL:SALES@CARBUY.KE
FINANCING CALCULATOR
Monthly Payment
Total Interest Payment
Total Amount to Pay
|
REGULAR
$3 000 000
|
SALE $2 340 000
|
SAVE $660 000
| Condition | Certified Used |
| Body | Mini van |
| Make | DAIHATSU |
| Model | HIJET CADDIE |
| Mileage | 60,492 KMmi |
| Year | 2020 |
| Exterior Color | SILVER |
| Interior Color | Black |