| Category | Specification |
|---|---|
| Make | Peugeot |
| Model | 5BA-P875G06 (5008 GT) |
| Body Color | Other |
| Body Type | SUV |
| Doors | 5 |
| Seats | 7 |
| Dimensions (L×W×H) | 4.64m × 1.84m × 1.65m |
| Volume (M³) | 14.08 |
| Vehicle Weight | 1,600 kg |
| Gross Vehicle Weight | 2,090 kg |
| Max Loading Capacity | 490 kg |
|
REGULAR
$6 000 000
|
SALE $5 200 000
|
SAVE $800 000
peugeot 5008 2021
| Condition | Certified Used |
| Body | SUV |
| Make | peugeot |
| Model | 5008 |
| Mileage | 34,000 KMmi |
| Year | 2021 |
| Exterior Color | BLACK |
| Interior Color | Black |
EXTRA FEATURES
CONTACT US
Contact Information
This vehicle has been inspected by an authorized Mercedes-Benz dealer or service partner and includes additional services.
LOCATIONLavington, Nairobi-Kenya
PHONE:0738905790
EMAIL:SALES@CARBUY.KE
FINANCING CALCULATOR
Monthly Payment
Total Interest Payment
Total Amount to Pay
|
REGULAR
$6 000 000
|
SALE $5 200 000
|
SAVE $800 000
| Condition | Certified Used |
| Body | SUV |
| Make | peugeot |
| Model | 5008 |
| Mileage | 34,000 KMmi |
| Year | 2021 |
| Exterior Color | BLACK |
| Interior Color | Black |