| Category | Specification |
|---|---|
| Make | PORSCHE |
| Model | 3BA-E3NA (Cayenne Coupe) |
| Body Color | White |
| Body Type | SUV |
| Number of Doors | 5 |
| Number of Seats | 5 |
| Dimensions (L×W×H) | 4.92 m × 1.98 m × 1.69 m |
| Volume (m³) | 16.46 |
| Vehicle Weight | 2160–2290 kg |
| Gross Vehicle Weight | ~2750 kg |
| Max Loading Capacity | ~460–590 kg (estimated) |
|
REGULAR
$13 500 400
|
SALE $13 260 000
|
SAVE $240 400
porsche CAYENNE 2022
| Condition | Certified Used |
| Body | SUV |
| Make | porsche |
| Model | CAYENNE |
| Mileage | 36,700kmmi |
| Fuel type | Gasoline |
| Year | 2022 |
| Exterior Color | WHITE |
| Interior Color | Brown |
EXTRA FEATURES
CONTACT US
Contact Information
This vehicle has been inspected by an authorized Mercedes-Benz dealer or service partner and includes additional services.
LOCATIONLavington, Nairobi-Kenya
PHONE:0738905790
EMAIL:SALES@CARBUY.KE
FINANCING CALCULATOR
Monthly Payment
Total Interest Payment
Total Amount to Pay
|
REGULAR
$13 500 400
|
SALE $13 260 000
|
SAVE $240 400
| Condition | Certified Used |
| Body | SUV |
| Make | porsche |
| Model | CAYENNE |
| Mileage | 36,700kmmi |
| Fuel type | Gasoline |
| Year | 2022 |
| Exterior Color | WHITE |
| Interior Color | Brown |