| Category | Specification |
|---|---|
| Make | Peugeot |
| Model | A9HN01 (208 GT Line) |
| Body Color | Black |
| Body Type | Hatchback |
| Doors | 5 |
| Seats | 5 |
| Dimensions (L×W×H) | 3.98m × 1.74m × 1.47m |
| Volume (M³) | 10.16 |
| Vehicle Weight | 1,160 kg |
| Gross Vehicle Weight | 1,610–1,650 kg |
| Max Loading Capacity | 450–490 kg |
|
REGULAR
$3 000 000
|
SALE $2 340 000
|
SAVE $660 000
peugeot 208 2020
| Condition | Certified Used |
| Body | Hatchback |
| Make | peugeot |
| Model | 208 |
| Mileage | 37,605 KMmi |
| Year | 2020 |
| Exterior Color | BLACK |
| Interior Color | Black |
EXTRA FEATURES
CONTACT US
Contact Information
This vehicle has been inspected by an authorized Mercedes-Benz dealer or service partner and includes additional services.
LOCATIONLavington, Nairobi-Kenya
PHONE:0738905790
EMAIL:SALES@CARBUY.KE
FINANCING CALCULATOR
Monthly Payment
Total Interest Payment
Total Amount to Pay
|
REGULAR
$3 000 000
|
SALE $2 340 000
|
SAVE $660 000
| Condition | Certified Used |
| Body | Hatchback |
| Make | peugeot |
| Model | 208 |
| Mileage | 37,605 KMmi |
| Year | 2020 |
| Exterior Color | BLACK |
| Interior Color | Black |