| Category | Specification |
|---|---|
| Make | NISSAN |
| Model | DBA-T32 (X-Trail) |
| Body Color | Other |
| Body Type | SUV |
| Number of Doors | 5 |
| Number of Seats | 5 |
| Dimensions (L×W×H) | 4.64 m × 1.82 m × 1.72 m |
| Volume (m³) | 14.48 |
| Vehicle Weight | 1505–1640 kg |
| Gross Vehicle Weight | 2030–2130 kg |
| Max Loading Capacity | 490–525 kg |
|
REGULAR
$3 900 400
|
SALE $3 120 000
|
SAVE $780 400
Nissan XTRAIL 2020
| Condition | Certified Used |
| Body | SUV |
| Make | Nissan |
| Model | XTRAIL |
| Mileage | 48,000kmmi |
| Fuel type | Gasoline |
| Year | 2020 |
| Exterior Color | RED |
| Interior Color | Black |
EXTRA FEATURES
CONTACT US
Contact Information
This vehicle has been inspected by an authorized Mercedes-Benz dealer or service partner and includes additional services.
LOCATIONLavington, Nairobi-Kenya
PHONE:0738905790
EMAIL:SALES@CARBUY.KE
FINANCING CALCULATOR
Monthly Payment
Total Interest Payment
Total Amount to Pay
|
REGULAR
$3 900 400
|
SALE $3 120 000
|
SAVE $780 400
| Condition | Certified Used |
| Body | SUV |
| Make | Nissan |
| Model | XTRAIL |
| Mileage | 48,000kmmi |
| Fuel type | Gasoline |
| Year | 2020 |
| Exterior Color | RED |
| Interior Color | Black |