| Category | Details |
|---|---|
| Make | HONDA |
| Model | 6AA-GP8 (Shuttle Hybrid Z Honda Sensing) |
| Body Color | SILVER |
| Body Type | Station Wagon |
| Number of Doors | 5 |
| Seating Capacity | 5 |
| Dimensions (L×W×H) | 4.44 m × 1.69 m × 1.57 m |
| Interior Volume (M³) | 11.78 |
| Vehicle Weight | 1,300 kg |
| Gross Vehicle Weight | ~1,650 kg (estimated) |
| Max Loading Capacity | ~350 kg (estimated) |
|
REGULAR
$2 000 000
|
SALE $1 560 000
|
SAVE $440 000
Honda SHUTTLE 2020
| Condition | Certified Used |
| Body | Wagon |
| Make | Honda |
| Model | SHUTTLE |
| Mileage | 10 KMmi |
| Year | 2020 |
| Exterior Color | SILVER |
| Interior Color | Black |
EXTRA FEATURES
CONTACT US
Contact Information
This vehicle has been inspected by an authorized Mercedes-Benz dealer or service partner and includes additional services.
LOCATIONLavington, Nairobi-Kenya
PHONE:0738905790
EMAIL:SALES@CARBUY.KE
FINANCING CALCULATOR
Monthly Payment
Total Interest Payment
Total Amount to Pay
|
REGULAR
$2 000 000
|
SALE $1 560 000
|
SAVE $440 000
| Condition | Certified Used |
| Body | Wagon |
| Make | Honda |
| Model | SHUTTLE |
| Mileage | 10 KMmi |
| Year | 2020 |
| Exterior Color | SILVER |
| Interior Color | Black |