| Category | Details |
|---|---|
| Make | HONDA |
| Model | KC2 (Legend Hybrid EX SH-AWD) |
| Body Color | BLACK |
| Body Type | Sedan |
| Number of Doors | 4 |
| Seating Capacity | 5 |
| Dimensions (L×W×H) | 5.03 m × 1.89 m × 1.48 m |
| Interior Volume (M³) | 14.07 |
| Vehicle Weight | 1,990 kg |
| Gross Vehicle Weight | ~2,300 kg (estimated) |
| Max Loading Capacity | ~310 kg (estimated) |
|
REGULAR
$9 000 000
|
SALE $8 320 000
|
SAVE $680 000
Honda LEGEND 2020
| Condition | Certified Used |
| Body | Sedan |
| Make | Honda |
| Model | LEGEND |
| Mileage | 55,165 KMmi |
| Year | 2020 |
| Exterior Color | BLACK |
| Interior Color | Black |
EXTRA FEATURES
CONTACT US
Contact Information
This vehicle has been inspected by an authorized Mercedes-Benz dealer or service partner and includes additional services.
LOCATIONLavington, Nairobi-Kenya
PHONE:0738905790
EMAIL:SALES@CARBUY.KE
FINANCING CALCULATOR
Monthly Payment
Total Interest Payment
Total Amount to Pay
|
REGULAR
$9 000 000
|
SALE $8 320 000
|
SAVE $680 000
| Condition | Certified Used |
| Body | Sedan |
| Make | Honda |
| Model | LEGEND |
| Mileage | 55,165 KMmi |
| Year | 2020 |
| Exterior Color | BLACK |
| Interior Color | Black |