| Category | Details |
|---|---|
| Make | HONDA |
| Model | FR5 (FR-V 2.0 i-VTEC) |
| Body Color | BLACK |
| Body Type | Hatchback / MPV |
| Number of Doors | 5 |
| Seating Capacity | 5–6 (with 3+3 front/rear layout) |
| Dimensions (L×W×H) | 4.66 m × 1.78 m × 1.54 m |
| Interior Volume (M³) | 12.73 |
| Vehicle Weight | ~1,457 kg |
| Gross Vehicle Weight | ~1,800 kg (estimated) |
| Max Loading Capacity | ~340 kg (estimated) |
|
REGULAR
$5 000 000
|
SALE $4 680 000
|
SAVE $320 000
Honda JADE 2020
| Condition | Certified Used |
| Body | Hatchback |
| Make | Honda |
| Model | JADE |
| Mileage | 35,200 KMmi |
| Year | 2020 |
| Exterior Color | BLACK |
| Interior Color | Black |
EXTRA FEATURES
CONTACT US
Contact Information
This vehicle has been inspected by an authorized Mercedes-Benz dealer or service partner and includes additional services.
LOCATIONLavington, Nairobi-Kenya
PHONE:0738905790
EMAIL:SALES@CARBUY.KE
FINANCING CALCULATOR
Monthly Payment
Total Interest Payment
Total Amount to Pay
|
REGULAR
$5 000 000
|
SALE $4 680 000
|
SAVE $320 000
| Condition | Certified Used |
| Body | Hatchback |
| Make | Honda |
| Model | JADE |
| Mileage | 35,200 KMmi |
| Year | 2020 |
| Exterior Color | BLACK |
| Interior Color | Black |