| Attribute | Specification |
|---|---|
| Make | NISSAN |
| Model | MARCH (K13) |
| Body Color | BLACK |
| Body Type | Hatchback |
| Doors | 5 |
| Seats | 5 |
| Dimensions (L×W×H) | 3.78m × 1.67m × 1.52m |
| Cubic Volume (m³) | 9.53 |
| Vehicle Weight | ~910–1010 kg |
| Gross Vehicle Weight | ~1240–1320 kg (estimated) |
| Max Loading Capacity | ~230–280 kg (estimated) |
|
REGULAR
$3 900 400
|
SALE $3 640 000
|
SAVE $260 400
Nissan MARCH 2020
| Condition | Certified Used |
| Body | Hatchback |
| Make | Nissan |
| Model | MARCH |
| Mileage | 51,000kmmi |
| Fuel type | Gasoline |
| Year | 2020 |
| Exterior Color | BLACK |
| Interior Color | Black |
EXTRA FEATURES
CONTACT US
Contact Information
This vehicle has been inspected by an authorized Mercedes-Benz dealer or service partner and includes additional services.
LOCATIONLavington, Nairobi-Kenya
PHONE:0738905790
EMAIL:SALES@CARBUY.KE
FINANCING CALCULATOR
Monthly Payment
Total Interest Payment
Total Amount to Pay
|
REGULAR
$3 900 400
|
SALE $3 640 000
|
SAVE $260 400
| Condition | Certified Used |
| Body | Hatchback |
| Make | Nissan |
| Model | MARCH |
| Mileage | 51,000kmmi |
| Fuel type | Gasoline |
| Year | 2020 |
| Exterior Color | BLACK |
| Interior Color | Black |