| Category | Details |
|---|---|
| Make | HONDA |
| Model | GB7 (Freed Hybrid G Honda Sensing) |
| Body Color | GRAY |
| Body Type | Mini Van |
| Number of Doors | 5 |
| Seating Capacity | 7 (with 3-row bench configuration) |
| Dimensions (L×W×H) | 4.29 m × 1.70 m × 1.71 m |
| Interior Volume (M³) | 12.43 |
| Vehicle Weight | 1,440 kg |
| Gross Vehicle Weight | ~1,750 kg (estimated) |
| Max Loading Capacity | ~310 kg (estimated) |
|
REGULAR
$4 000 000
|
SALE $3 640 000
|
SAVE $360 000
Honda FREED HYBRID 2020
| Condition | Certified Used |
| Body | Mini van |
| Make | Honda |
| Model | FREED HYBRID |
| Mileage | 84,950 KMmi |
| Year | 2020 |
| Exterior Color | Gray |
| Interior Color | Black |
EXTRA FEATURES
CONTACT US
Contact Information
This vehicle has been inspected by an authorized Mercedes-Benz dealer or service partner and includes additional services.
LOCATIONLavington, Nairobi-Kenya
PHONE:0738905790
EMAIL:SALES@CARBUY.KE
FINANCING CALCULATOR
Monthly Payment
Total Interest Payment
Total Amount to Pay
|
REGULAR
$4 000 000
|
SALE $3 640 000
|
SAVE $360 000
| Condition | Certified Used |
| Body | Mini van |
| Make | Honda |
| Model | FREED HYBRID |
| Mileage | 84,950 KMmi |
| Year | 2020 |
| Exterior Color | Gray |
| Interior Color | Black |