| Attribute | Specification |
|---|---|
| Make | NISSAN |
| Model | 6AA-P15 (Kicks e-POWER) |
| Body Color | BLACK |
| Body Type | SUV |
| Doors | 5 |
| Seats | 5 |
| Dimensions (L×W×H) | 4.29m × 1.76m × 1.61m |
| Cubic Volume (m³) | 12.15 |
| Vehicle Weight | 1350 kg |
| Gross Vehicle Weight | 1625 kg |
| Max Loading Capacity | 275 kg |
|
REGULAR
$3 900 200
|
SALE $3 640 000
|
SAVE $260 200
Nissan KICKS 2021
| Condition | Certified Used |
| Body | SUV |
| Make | Nissan |
| Model | KICKS |
| Mileage | 31,765kmmi |
| Fuel type | Hybrid |
| Year | 2021 |
| Exterior Color | BLACK |
| Interior Color | Grey |
EXTRA FEATURES
CONTACT US
Contact Information
This vehicle has been inspected by an authorized Mercedes-Benz dealer or service partner and includes additional services.
LOCATIONLavington, Nairobi-Kenya
PHONE:0738905790
EMAIL:SALES@CARBUY.KE
FINANCING CALCULATOR
Monthly Payment
Total Interest Payment
Total Amount to Pay
|
REGULAR
$3 900 200
|
SALE $3 640 000
|
SAVE $260 200
| Condition | Certified Used |
| Body | SUV |
| Make | Nissan |
| Model | KICKS |
| Mileage | 31,765kmmi |
| Fuel type | Hybrid |
| Year | 2021 |
| Exterior Color | BLACK |
| Interior Color | Grey |