| Attribute | Specification |
|---|---|
| Make | NISSAN |
| Model | 6AA-P15 (Kicks e-POWER) |
| Body Color | OTHER |
| Body Type | SUV |
| Doors | 5 |
| Seats | 5 |
| Dimensions (L×W×H) | 4.29m × 1.76m × 1.61m |
| Cubic Volume (m³) | 12.15 |
| Vehicle Weight | ~1350–1360 kg |
| Gross Vehicle Weight | ~1625–1680 kg (estimated) |
| Max Loading Capacity | ~270–320 kg (estimated) |
|
REGULAR
$3 900 600
|
SALE $3 640 000
|
SAVE $260 600
Nissan KICKS 2021
| Condition | Certified Used |
| Body | SUV |
| Make | Nissan |
| Model | KICKS |
| Mileage | 27,000kmmi |
| Fuel type | Hybrid |
| Year | 2021 |
| Exterior Color | GRAY(D) |
| Interior Color | Grey |
EXTRA FEATURES
CONTACT US
Contact Information
This vehicle has been inspected by an authorized Mercedes-Benz dealer or service partner and includes additional services.
LOCATIONLavington, Nairobi-Kenya
PHONE:0738905790
EMAIL:SALES@CARBUY.KE
FINANCING CALCULATOR
Monthly Payment
Total Interest Payment
Total Amount to Pay
|
REGULAR
$3 900 600
|
SALE $3 640 000
|
SAVE $260 600
| Condition | Certified Used |
| Body | SUV |
| Make | Nissan |
| Model | KICKS |
| Mileage | 27,000kmmi |
| Fuel type | Hybrid |
| Year | 2021 |
| Exterior Color | GRAY(D) |
| Interior Color | Grey |