| Category | Details |
|---|---|
| Make | HONDA |
| Model | 6AA-GB7 (Freed+ Hybrid) |
| Body Color | BLACK |
| Body Type | Station Wagon |
| Number of Doors | 5 |
| Seating Capacity | 5 |
| Dimensions (L×W×H) | 4.30 m × 1.70 m × 1.71 m |
| Interior Volume (M³) | 12.44 |
| Vehicle Weight | 1,360–1,400 kg |
| Gross Vehicle Weight | ~1,750 kg (estimated) |
| Max Loading Capacity | ~350–390 kg (estimated) |
|
REGULAR
$5 000 000
|
SALE $4 160 000
|
SAVE $840 000
Honda FREED PLUS HYBRID 2023
| Condition | Certified Used |
| Body | Wagon |
| Make | Honda |
| Model | FREED PLUS HYBRID |
| Mileage | 51,568 KMmi |
| Year | 2023 |
| Exterior Color | BLACK |
| Interior Color | Black |
EXTRA FEATURES
CONTACT US
Contact Information
This vehicle has been inspected by an authorized Mercedes-Benz dealer or service partner and includes additional services.
LOCATIONLavington, Nairobi-Kenya
PHONE:0738905790
EMAIL:SALES@CARBUY.KE
FINANCING CALCULATOR
Monthly Payment
Total Interest Payment
Total Amount to Pay
|
REGULAR
$5 000 000
|
SALE $4 160 000
|
SAVE $840 000
| Condition | Certified Used |
| Body | Wagon |
| Make | Honda |
| Model | FREED PLUS HYBRID |
| Mileage | 51,568 KMmi |
| Year | 2023 |
| Exterior Color | BLACK |
| Interior Color | Black |