| Attribute | Specification |
|---|---|
| Make | NISSAN |
| Model | DBA-YF15 (Juke 15RX) |
| Body Color | PEARL |
| Body Type | SUV |
| Doors | 5 |
| Seats | 5 |
| Dimensions (L×W×H) | 4.14m × 1.77m × 1.57m |
| Cubic Volume (m³) | 11.42 |
| Vehicle Weight | ~1170–1210 kg |
| Gross Vehicle Weight | ~1440–1480 kg (estimated) |
| Max Loading Capacity | ~270–310 kg (estimated) |
|
REGULAR
$3 900 400
|
SALE $3 120 000
|
SAVE $780 400
Nissan JUKE 2020
| Condition | Certified Used |
| Body | SUV |
| Make | Nissan |
| Model | JUKE |
| Mileage | 33,715kmmi |
| Fuel type | Gasoline |
| Year | 2020 |
| Exterior Color | PEARL |
| Interior Color | Black |
EXTRA FEATURES
CONTACT US
Contact Information
This vehicle has been inspected by an authorized Mercedes-Benz dealer or service partner and includes additional services.
LOCATIONLavington, Nairobi-Kenya
PHONE:0738905790
EMAIL:SALES@CARBUY.KE
FINANCING CALCULATOR
Monthly Payment
Total Interest Payment
Total Amount to Pay
|
REGULAR
$3 900 400
|
SALE $3 120 000
|
SAVE $780 400
| Condition | Certified Used |
| Body | SUV |
| Make | Nissan |
| Model | JUKE |
| Mileage | 33,715kmmi |
| Fuel type | Gasoline |
| Year | 2020 |
| Exterior Color | PEARL |
| Interior Color | Black |