| Attribute | Specification |
|---|---|
| Make | NISSAN |
| Model | R35 (GT-R) |
| Body Color | PEARL |
| Body Type | Coupe |
| Doors | 2 |
| Seats | 4 |
| Dimensions (L×W×H) | 4.71m × 1.89m × 1.37m |
| Cubic Volume (m³) | 12.19 |
| Vehicle Weight | ~1720–1785 kg |
| Gross Vehicle Weight | ~2100–2160 kg (estimated) |
| Max Loading Capacity | ~320–400 kg (estimated) |
|
REGULAR
$31 900 100
|
SALE $31 460 000
|
SAVE $440 100
Nissan GT-R 2023
| Condition | Certified Used |
| Body | Coupe |
| Make | Nissan |
| Model | GT-R |
| Mileage | 750kmmi |
| Fuel type | Gasoline |
| Year | 2023 |
| Exterior Color | PEARL |
| Interior Color | Grey |
EXTRA FEATURES
CONTACT US
Contact Information
This vehicle has been inspected by an authorized Mercedes-Benz dealer or service partner and includes additional services.
LOCATIONLavington, Nairobi-Kenya
PHONE:0738905790
EMAIL:SALES@CARBUY.KE
FINANCING CALCULATOR
Monthly Payment
Total Interest Payment
Total Amount to Pay
|
REGULAR
$31 900 100
|
SALE $31 460 000
|
SAVE $440 100
| Condition | Certified Used |
| Body | Coupe |
| Make | Nissan |
| Model | GT-R |
| Mileage | 750kmmi |
| Fuel type | Gasoline |
| Year | 2023 |
| Exterior Color | PEARL |
| Interior Color | Grey |