| Attribute | Specification |
|---|---|
| Make | NISSAN |
| Model | HY51 (Fuga Hybrid) |
| Body Color | BLACK |
| Body Type | Sedan |
| Doors | 4 |
| Seats | 5 |
| Dimensions (L×W×H) | 4.98m × 1.84m × 1.51m |
| Cubic Volume (m³) | 13.84 |
| Vehicle Weight | ~1890–1910 kg |
| Gross Vehicle Weight | ~2160–2190 kg (estimated) |
| Max Loading Capacity | ~270–310 kg (estimated) |
|
REGULAR
$4 900 100
|
SALE $4 420 000
|
SAVE $480 100
Nissan FUGA HYBRID 2020
| Condition | Certified Used |
| Body | Sedan |
| Make | Nissan |
| Model | FUGA HYBRID |
| Mileage | 126,505kmmi |
| Fuel type | Hybrid |
| Year | 2020 |
| Exterior Color | BLACK |
| Interior Color | Black |
EXTRA FEATURES
CONTACT US
Contact Information
This vehicle has been inspected by an authorized Mercedes-Benz dealer or service partner and includes additional services.
LOCATIONLavington, Nairobi-Kenya
PHONE:0738905790
EMAIL:SALES@CARBUY.KE
FINANCING CALCULATOR
Monthly Payment
Total Interest Payment
Total Amount to Pay
|
REGULAR
$4 900 100
|
SALE $4 420 000
|
SAVE $480 100
| Condition | Certified Used |
| Body | Sedan |
| Make | Nissan |
| Model | FUGA HYBRID |
| Mileage | 126,505kmmi |
| Fuel type | Hybrid |
| Year | 2020 |
| Exterior Color | BLACK |
| Interior Color | Black |